‪Google+‬‏ מצא אותנו ב-‪Google+‬‏ קסם הפרי | סלסלת פירות | מגשי פירות | משלוחי פירות - מצגת הסיפור כולו שלכם

מהו המתכון להפקת מצגות טובות ומוצלחות עבור השמחות והאירועים ?

 

כיום הקרנת סרטון מצגת בשמחות היא חלק בלתי נפרד מהאירוע. תרבות הקרנת המצגת באירועים ושמחות הנה תרבות שהתפתחה והשתרשה עם השנים בכל המגזרים בחברה הישראלית ובעולם כולו. עבור הקרנת המצגת מקצים זמן מיוחד באירוע וכל תשומת הלב של האורחים מופנית לסרטון מצגת. כאשר מדברים על כל הנושא הזה של הקרנת סרט באירוע אז הביטויים הנפוצים הם: 'מצגת' , 'קליפ', 'סרטון', 'מצגת'. למעשה כל הביטויים הללו שהוזכרו לעיל מכוונים לאותה מטרה אולם קו ההפרדה בין הסוגים השונים של ההפקות הוא מאד ברור. קו ההפרדה עובר בין המצב בו כל חומרי הגלם נמצאים ברשות העורך לבין המצב שבו יש צורך לביים ולצלם סרט חדש.

המצגות הנהוגות להקרנה באירועים:

מצגת לחתונה, מצגת לבר מצווה, מצגת ליום הולדת, מצגת לבת מצווה, מצגת ליום הולדת 40, מצגת ליום הולדת 50, מצגת ליום הולדת 60, מצגת ליום הולדת 70, מצגת ליום הולדת 80, מצגת ליום הולדת 90, מצגת ליום נישואים, מצגת זיכרון.

אז נשאלת השאלה העניינית מהו המתכון להכנת סרטון מצגת טוב - כזו ש "תעשה את האירוע", תרגש ותעניין את האורחים ?

 

במאמר זה נסקור מספר נקודות מרכזיות שחשוב לתת עליהן את הדעת בהכנת סרטון מצגת .

 

1. משפטי מחץ והווי משפטי

מתוך ניסיון העבר עולה למשפטי המחץ והווי המשפחתי המופיעים בכל תמונה ותמונה במצגת יש משקל מכריע בהצלחתה של המצגת יותר ממה שניתן להעלות על הדעת. בניית משפטי המחץ למצגת זו עבודת אומנות בפני עצמה. משפטי המחץ הנה עבודה מורכבת היות והפואנטה של החברים מהעבודה היא לא בהכרח הפואנטה של בני המשפחה – צריך שהמלל יעניין כמה שיותר את כל האורחים - ושוב אציין שכאן נדרשת השקעת מחשבה.

 

2. מוזיקה שמחה, סוחפת, קצבית ומתונה

המוזיקה המלווה את המצגת צריכה להיות מרגשת אבל יחד עם זאת מעט קצבית ומעוררת מחד, אבל לא צורמת מאידך. אסור שהמוזיקה המשולבת במצגת תרדים את האנשים.

 

3. אפקטי וידאו מרשימים

אין ספק שבעידן זה בו אנו מופגזים בשידורי טלוויזיה עתירי פעלולים אנו רגילים לאפקטים רבים, כמו וידאו עתיר אנימציות, הנפשה, תלת מימד - וכל דבר אחר ייראה חיוור ומשעמם  בעינינו. אולם חשוב לציין שתמונה ברורה ופשוטה לפעמים עדיפה על ריבוי מוגזם של אפקטים הבולעים את תוכן התמונה.

 

4. עניין לאורחים

מעבר לאפקטים מרשימים, שילוב קטעי וידאו ומוזיקה סוחפת, בכל נושא עריכת מצגות לאירועים ( ואין זה משנה אם המצגת היא מצגת לחתונה או מצגת לבר מצווה / בת מצווה או מצגת ליום הולדת ) חשוב לזכור נקודה אחת מאד חשובה והיא שאסור לשכוח את האורחים המגיעים לאירוע. גם הם היו מאד שמחים להיות חלק מהמצגת, להיות חלק מההצגה ולראות תמונות שלהם מוצגת בתוספת משפט מחץ והווי משפחתי עסיסי. לכן כדאי מאד לבנות את המצגת לאירוע, במידת האפשר, עם כמה שיותר תמונות של אותם אורחים המגיעים לאירוע. כאשר תמונותיהם של אותם המגיעים לאירוע ישולבו יהיה יותר עניין ותשומת לב מצידם להביט במצגת.

להלן רשימה של נושאים שחשוב לבדוק מול אולם האירועים בקשר להקרנת סרטון מצגת:

 

1. ציוד הקרנה

האם לפי ההסכם החתום ביניכם לבין הבעלים של אולם האירועים יסופק מחשב נייד ומקרן או שרק מכשיר די וי די ומקרן. חשוב לדעת האם אספקת הציוד הזה כלולה בהסכם ואם כן מה בדיוק מסופק.

 

2. יחס פרופורציונלי של גודל המסך המסופק

יש לבדוק האם המסך המסופק בנוי ביחס של  3:4 או ביחס של 9:16. נקודה זו חשובה כי  יש לקודד את סרטון המצגת בעריכת וידאו לפי היחס המתאים גדי שלא ייוצר עיוות בתמונות המשודרות בסרטון המצגת.

 

3. גודל המסך

יש לבדוק האם המסך המסופק מספיק גודל כך שקהל הצופים יוכל לצפות בבירור בתוכן סרטון מצגת.

 

4. נגישות צפייה לקהל האורחים

יש לבדוק האם המסך נמצא במיקום טוב מבחינת קשר עין עם קהל האורחים האם אין עמודים שמפריעים באמצע האם כל קהל האורחים יוכל לצפות כראוי בהקרנת המצגת.

 

5. מערכת הגברת קול

יש לבדוק מול ה – DJ הגברת קול עבור המצגת.

 

להלן רשימת המצגות הנצפות ביותר:

מצגת לחתונה מצגת לחתונת זהב, מצגת לחתונת כסף, מצגת לחתונת יהלום, מצגת לברית מילה, מצגת יום הולדת, מצגת למסיבת גיוס, מצגת למסיבת שחרור, מצגת לבר מצווה, מצגת לבת מצווה, מצגת לפדיון הבן, מצגת לסיום לימודי תיכון, מצגת לסיום לימודי מכללה מצגת לסיום לימודי אוניברסיטה, מצגת למסיבת אירוסין, מצגת לחינה, מצגת למסיבת יום הולדת, מצגת למסיבת יום הולדת 40, מצגת למסיבת יום הולדת 50, מצגת למסיבת יום הולדת 60, מצגת למסיבת יום הולדת

 

תמונות מצגת - שאלות ותשובות

שאלה

1.   מה צריכה להיות איכותה של תמונת אלבום ( DPI, רזולוציה , גודל, עומק צבע ) על מנת שנוכל להציגה בבירור על פני מסך גדול באולמות ובגני אירועים ( גודל  ) ?

תשובה

1.   תמונה באיכות: DPI 450 תספק איכות טובה עם מקדם ביטחון טוב. להלן ההסבר:  שטח הנקודה הכי קטנה שעין ממוצעת של אדם מסוגלת לראות היא משהו בגודל של פחות מפיקסל.  עומק צבע פירושו מספר גווני הצבע השונים זה מזה, עומק צבע נמדד בסיביות דהיינו בחזקה בינרית של 2. לדוגמא: עומק צבע 16 סיביות פירושו 2 בחזקת 16 שזה 65,536 גווני צבע שונים זה מזה שעין אדם מבחינה בהם עומק צבע של 24 סיביות ומעלה נחשב לאיכותי. גודלו של קובץ התמונה, בין השאר, נמצא ביחס ישר לגורם ה- DPI דהיינו מספר הפיקסלים באינץ' רבוע. ככל שה- DPI גבוה יותר כך גם גודל קובץ התמונה גדול יותר. כאשר התמונה מורכבת ממספר רב יותר של פיקסלים ועומק צבע גדול יותר כך היא תיראה טובה יותר. ככל שממדי התמונה גדולים יותר עבור אותו DPI אזי התמונה תיראה פחות איכותית. צריך להביא בחשבון שאנו מעוניינים לבצע התמקדות ( zoom-in ) בתמונה.

שאלה

2.   האם תוכנה ליצירת מצגת מורידה את איכויות התמונה ?

תשובה

2. כדי לענות על שאלה תחילה נציין כי ייעודה של תוכנה ליצירת מצגות איננה להוריד את איכויות התמונה או איכות קטעי הוידאו - אולם כאשר מבצעים חיתום שקפים לסרט Rendering  ישנם פרמטרים מסוימים אותם מגדירים, אחד הפרמטרים הוא דחיסה דהיינו הגדרת הגודל המקסימאלי של קובץ. כאשר מגדירים את פרמטר הדחיסה לגודל קובץ קטן יחסית בהחלט יכול להיווצר מצב של הורדת איכויות התמונה. לדוגמא: נניח כי אנו מעוניינים ליצור סרטון מצגת המורכב מסרט וידאו שגודלו 150 מגה-ביית ועשרים תמונות שגודל כל אחד הוא 5 מגה-בתים ובסך לפי החישוב הכולל 250 מגה בתים ובחיתום השקפים לסרט אנו מגדירים דחיסה 100 מגה בתים איכות הסרטון וידאו ואיכות התמונות ירדו בהתאם להגדרת דחיסה זו.

שאלה

3.   האם קידוד לדי. וי. די. מוריד או מעלה את איכויות התמונה ?

תשובה

3.     קידוד לדי. וי. די.  איננו מוריד איננו מעלה את איכויות התמונות כל עוד גודל הקובץ איננו משתנה.

שאלה

4.   מה עדיף? מחשב נייד או מכשיר די. וי. די להקרנת מצגת ?

תשובה

4.  מכשיר די. וי. די הרבה יותר בטוח ממחשב נייד כי בניגוד למחשב אין לו את עניין הפגיעות מוירוסים כך יש פחות סבירות לתקלות ביום הקרנת המצגת.

שאלה

5.   האם המקרן מוריד את איכויות התמונה ?

תשובה

5.    למעשה זה תלוי באיכות המקרן אולם רוב המקרנים הם טובים ההגדרות צריכות להיות נכונות.

 

הפקת מצגת – איך זה עובד ?

תחילה נקבל מכם את כל החומר הרלוונטי לאירוע כמו תמונות ילדות, תמונות חברים, תמונות הורים ומשפחה, תמונות צבא, תמונות חברים בעבודה וצילומים רלוונטיים נוספים. נציין כי התמונות יכולות להיות תמונות מהאלבום ו / או תמונות שצולמו במצלמה דיגיטלית.

לאחר תהליך של סריקת התמונות ועיבוד דיגיטלי נבנה את סרטון-מצגת בסדר כרונולוגי מתאים.

נבנה עבורכם ויחד אתכם את משפטי המחץ האולטימטיביים והסיפורים אשר ישולבו בסרטון-מצגת. כמו כן נתאים את המוזיקה, הנעימות והשירים לתמונות הסרטון-המצגת.

לאחר עיבוד וידאו מקיף באמצעות ציוד ממוחשב מתקדם ומערכות תוכנה ייחודיות, התוצר הסופי שיתקבל הוא סרטון-מצגת על גב שני תקליטורים:
1
. התקליטור (דיסק) הראשון בפורמט D.V.D הניתן לצפייה בכל מכשיר D.V.D בייתי ובמחשב בייתי ( תואם IBM P.C ) הכולל נגן מתאים. דיסק זה הוא הדיסק המוצג בפועל באירוע.
הפורמטים האפשריים לסרטון-מצגת הוא
א. פורמט AVI.
ב. פורמט MPEG.
ג. פורמט WMV ועוד.
2
. התקליטור (דיסק) השני הנו דיסק נתונים לשמירה ולגיבוי.

עד ליום האירוע יבוצעו כשתי הגהות ותיקונים לסרטון - מצגת כך שהיא תתקבל לשביעות רצונכם המלאה.

הערה חשובה!
יש לבדוק היטב האם האולם או גן-האירועים מספק לכם עבור האירוע אותו הזמנתם מסכי הקרנה ומכשיר DVD או מחשב הכולל נגן מתאים. כמו כן יש לבדוק מאפייני מסך תצוגה והאם מדובר ביחס צפייה: 3:4 או ביחס צפייה: 9:16.

 

הסכם שירות הנלווה לטופס הזמנת מצגת

 

1.   עבודת העריכה תחל אך ורק כאשר כל החומרים המהווים את תוכן המצגת יגיעו לידי העורך בנקודת העריכה של "מצגת".

2.   יש להביא בפעם אחת לנקודת העריכה, ללא יוצא מן הכלל, את כל החומרים המהווים את תוכן המצגת המיועדת לרבות: תמונות אלבום, תמונות ע"ג תקליטור, מסמכים, הזמנה לאירוע, קטעי וידאו מוקלטים, מידע אודות  הדמויות במצגת, כיתוב רצוי וכותרות.

3.   איכות החומרים המהווים את תוכן סרטון המצגת יתקבלו מאת הלקוח: AS IS וייושמו במצגת AS IS.

4.   במידה והלקוח ירצה בתיקון תמונה או בתיקון פס קול או תיקון רצועת וידאו הלקוח יחויב בתשלום נוסף.

5.   סכום המקדמה יהיה על סך מחצית העלות הכוללת של השירות המבוקש.

6.   כל הוספת חומר לאחר תחילת העריכה שעל מועדו הוסכם הן על ידי הלקוח והן על ידי "מצגת" תחויב בתשלום נוסף סך של 50 ₪ לפריט מוגמר שכן הוספת פריט מוגמר דורשת עבודת עריכה נוספת וזמן נוסף.

7.   רמת המצגת בתוצר הסופי תהיה בהתאם לסוג השירות עליו הוסכם ועליו שילם הלקוח.

8.   יושם דגש חזק על הגהה משותפת לפני חיתום התוצרים הסופיים.

9.   במידה והתגלו טעויות עריכה הן יתוקנו באחריות חברת מצגת ללא כל תשלום נוסף.

10. מועד אספקת התוצרים הסופיים יהיו עד 14 ימי עסקים ממועד תחילת העריכה ולא יותר מ-7 ימי עסקים אחר ההגהה המשותפת.

11. כברירת מחדל, מפאת החובה לשמור על פרטיות הלקוח כל החומרים והתוצרים הסופיים יימחקו מיידית לאחר שהלקוח קיבל לידיו את התוצרים הסופיים במידה והלקוח מעוניין בשרות גיבוי ראה סעיפים: 14,15.

12. הלקוח יקבל תוצרים סופיים בלבד ולא תוצרי עריכה טרומיים גולמיים.

13. " מצגת " מתחייבת להחזיר את חומרי הגלם של המצגת  בדיוק כפי שהיא קיבלה אותם.

14. במידה והלקוח ירצה בשירות גיבוי מקוון מסוג: FTP ( תיקייה ברשת האינטרנט עם סיסמת אבטחה + חידוש איכויות תקופתי ( אזי ישלם הלקוח לחברת "מצגת" בעבור שרות זה  סך של: 450 ₪ לשנה.

15. במידה והלקוח ירצה בשירות גיבוי מסוג: ארכיון דהיינו ע"ג שמירת הסרטון ע"ג  CD ושמירת ה- CD בארכיון החברה + חידוש איכויות תקופתי ) אזי ישלם הלקוח לחברת "מצגת" סך של : 250 ₪ לשנה.

16. כל קידוד לפורמט מכשיר DVD וצריבה ע"ג  DVD סך של 50 ₪.

17. צריבת תקליטור נוסף של פורמט WMV  סך של 30 ₪.

הנני מצהיר בזאת כי קראתי בניחותא את ההסכם על כל סעיפיו, הבנתי את ההסכם על כל סעיפיו, ואני מסכים לו על כל סעיפיו  ולהלן פרטיי וחתימתי :

 

שם + שם משפחה:                                            תאריך:                                        .

 

 

חתימת הלקוח:                                                                                                                      .

 

 

הוראות להגשת חומרים המהווים את תוכן המצגת

 

הגשת תמונות במדיה דיגיטלית

 

1.   פותחים תיקייה בשם מצגת ששמה מורכב מ - [ סוג האירוע ושם בעל השמחה ].

2.   מעתיקים לתוך התיקייה את  כל התמונות במדיה הדיגיטאלית המהוות את תוכן המצגת.

3.   משנים את שם התמונה למספרה הכרונולוגי במצגת והכיתוב הרצוי.

4.   צורבים ע"ג תקליטור את התיקייה.

 

לדוגמא: הקובץ ששמו: [  Jpg. 12 באילת ] בעצם מסביר לעורך המצגת שהתמונה תהיה במיקום ה- 12 בסדר הכרונולוגי במצגת והכיתוב לתמונה זו יהיה אילת.

 

הגשת תמונות אלבום המיועדות לסריקה

יש לכתוב בעדינות באמצעות עיפרון ע"ג החלק האחורי של התמונה את הכיתוב הרצוי והסדר הכרונולוגי.  

לדוגמא: 32 עם החברים במילואים בעצם מסביר לעורך המצגת שהתמונה תהיה במיקום ה- 12 בסדר הכרונולוגי במצגת והכיתוב לתמונה זו יהיה אילת.

 

 

הערה חשובה

חשוב מאד לשמור על הסדר הכרונולוגי הנכון במספור התמונות: הן של תמונות הסריקה, והן של התמונות הדיגיטליות.

המספור הכרונולוגי חייב לכלול ברצף אחיד את כל התמונות הן הדיגיטליות והן של התמונות הסרוקות.

 

לדוגמא:

[  Jpg. 12 באילת ].

 

[  Jpg. 13 בלוטראקי ].

 

14 עם החברים במילואים (סרוק).

 

[  Jpg. 14 סבא מנחם ].